top of page
DSC_0193.JPG

Neden Yapıyorum?

İnandığım bir şey var!

Bir anlam çevresinde toplanmış insanlar, aileler, toplumlar, ülkeler​, şirketler başarılı oluyorlar.

Bir anlamın çevresinde toplanmak demek büyük ve katıksız bir inançla tutkuna sarılmak demek aslında. Böyle bir tutkunun da önünde durmak çok zor. Başarılı olmak kaçınılmaz.

Yaklaşık 10 yıl önce tanıştığım storytelling yani hikayeleştirmenin etkisini önce kendi hayatımda fark ettim. Çok daha kolay ikna edebiliyor ve insanların üzerinde bir etki bırakabiliyordum. Hani bir kitap okudum hayatım değişti derler ya, işte tıpkı bunun gibi hayatımda ciddi bir değişime vesile oldu hikayeleştirme.

Hikayeleştirme gözüyle dünyaya bakmaya başlayınca sadece bireylerin değil dünyada bunu iyi kullanan ülkelerin, toplumların, şirketlerin olduğunu fark ettim.

Hikayeler anlatıyorlar. Anlam bulduruyorlar. İnsanlar üzerinde çok güçlü duygusal bağlar oluşturuyorlar. Etkiliyorlar, ilham veriyorlar. Hepsinden de önemlisi sonuç alıyorlar.

Ve anladım ki insanın yakıtı yediği gıda, aldığı maaş, ortamı veya şartları değil, o konu her ne ise onda bulduğu ANLAMDIR.

Pazarlamadan insan kaynaklarına, girişimcilikten eğitmenliğe, liderlikten sunum yapmaya ve hatta daha fazlasına dokunan bir araçtan bahsediyorum.

İşte bu yüzden;

·        İnanıyorum ki çok ufak ama doğru adımlarla,
Türkiye’deki bir çok şirket birlikte başarma sorunlarının üstesinden anlam bularak  gelecekler.


·        Ve inanıyorum ki dokunduğum, anlam bulmuş şirketlerin ve bireylerin başarıları arttığında toplumunun da gücü artacak.


·        Ve inanıyorum ki tüm bu şirketler ve bireyler, gelecek nesillere çok daha güçlü bir ortam bırakacak ve tüm Türkiye daha güçlü olacak.

Ve ben, kızım Elif'in daha güçlü bir Türkiye’de büyümesini istiyorum. 

İşte bu yüzden; onlarca insanın hayatına ve şirkete dokunurken kullandığım, tavsiye ettiğim teknikleri, ipuçlarını ve çevremde sevdiğim insanlara başarılarını arttırmaları için yaptığım önerilerimin hepsini burada anlatacağım.

Siz de "masalların gücüne inanıyor ve bu işin nasıl yapıldığını öğrenmek" istiyorsanız mail listeme üye olun.

Görüşmek üzere

Sevgiler

Amacım: Hoş Geldiniz
bottom of page