Kadınlar Sosyal Medyada Daha Fazla Zaman Geçiriyor

Daha önceki “Televizyon İzleme Rekoru Kırdık” başlıklı yazım farklı sosyal medya platformlarında güzel tepkiler almıştı. Bu yazımda yine Ajans Press’in derlediği bilgilerden yola çıkarak saatlerimizi nerelerde çarçur ettiğimize yeniden bir bakmak istiyorum.

Önceki yazıda televizyon izleme sürelerine bakıldığında dünyada en fazla ekran karşısında zaman geçiren millet olduğumuzdan bahsetmiştim. Peki TV’den arda kalan zamanlarda neler yapıyoruz diye sorduğumuzda cevap yine de pek iç açıcı değil.

Rakamlara baktığımızda aslında olan şu: Bir ekrandan diğer başka bir ekrana geçiyoruz.

Medyanın en çok konuşulan platformları


GÜNDE KAÇ SAATİMİZ TELEFON BAŞINDA GEÇİYOR?

Bağımlılık dediğimizde artık sigaradan ve alkolden çok akıllı telefonlar anılmaya başlandı. Hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen akılı telefonların başında günde ortalama 4 saatimiz geçiyor.

KADINLAR SOSYAL MEDYADA DAHA FAZLA ZAMAN GEÇİRİYOR

Medya takip kuruluşu Ajans Press, Mindstation’ın verilerini incelediği araştırmaya göre . Türk halkı akıllı telefonların başında günde ortalama 248 dakika geçirirken, kadınlar erkeklere oranla daha fazla vakit harcıyor. Kadın kullanıcılar 279 dakika telefon kullanırken erkek kullanıcılar 248 dakikada kaldı.

EN ÇOK HANGİ PLATFORMLAR KULLANILIYOR?

Ajans Press’in medya incelemesine göre Türkiye’de en çok kullanılan platform YouTube olurken, YouTube’u sırasıyla WhatsApp, Facebook, Onedio, Hürriyet, Instagram, Ekşisözlük, Twitter, Sahibinden ve İzlesene siteleri izledi. Günde ortalama 10 saatimiz internete bağlı geçerken, Ajans Press’in araştırmasına göre geçtiğimiz yılbaşından beri medyanın en çok konuşulan uygulamaları görseldeki şekilde gerçekleşti.


*Daha Fazla bilgi için; AJANS PRESS / tolga.topcu@ajanspress.com.tr/ 0 (216) 547 1192

Yorumlar