Kipa Gençlik Atölyesi, Gençlerin Kariyerine Yön Verecek


Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, bugün Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği desteğiyle başlattığı Gençlik Atölyesi ile gençlerin iş bulma ve kariyerlerine yön verme açısından yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.


Kipa CEO’su Jeff Adams: “Kipa Gençlik Atölyesi ile gençlerle iş hayatı arasında köprü kurmayı hedefliyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki gençlerin başarılı bir kariyere adım atabilmeleri için imkanlarımızı ve uzmanlığımızı kullanmaya devam edeceğiz.”


Gençler için fırsatlar yaratmak amacıyla her yıl çok sayıda proje yürüten perakende zinciri Kipa, bu kez genç işsizliğini azaltmak için önemli bir projeye imza atıyor. Kipa Gençlik Atölyesiadını taşıyan ücretsiz egitim projesi ile gençler hem iş hayatlarında hem de günlük hayatlarında kullanabilecekleri temel becerileri eğlenceli materyaller ve dersler eşliğinde geliştirme imkanını yakalıyor.


Bugün Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde düzenlenen bir açılış töreniyle kapılarını açan Kipa Gençlik Atölyesi, ilk aşamada bu bölümdeki öğrencilere destek verecek. Atölye kapsamında 18 – 25 yaş grubundaki gençlerin faydalanabileceği öğrenim materyalleri ücretsiz olarak sunuluyor. Beş farklı modülden oluşan eğitimlerden sınıf içi ortamda ya da internet üzerinden www.kipagenclikatolyesi.com adresine girilerek faydalanılabilecek. Beş modülden oluşan eğitim, gençlerin iş bulma veya kariyerlerine yön verme açısından yaşayabilecekleri kaygıları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Eğitim modüllerini tamamlayan gençlere başarılarını belgeleyen ve iş hayatında kendilerine yardımcı olacak online sertifika da sunuluyor.


“GENÇLERİN KARŞILAŞTIĞI SORUNLARI ÇÖZMEYİ HEDEFLİYORUZ”


Açılış töreninde atölyenin tanıtımını Kipa Eğitim ve Geliştirme Müdürü Betül Yalçın Emlek yaparken, Kipa Finans Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Bengü İleri ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yaratıcı fikirlere sahip bir gençler, bazen bu fikirleri somut bir stratejiye dökmekte, bazen karar vericileri ikna etmekte, bazen bu stratejiyi hayata dökecek bir ekibi kurmakta, ya da karşısına çıkan ilk güçlüklerle baş etmekte zorluk çekebiliyorlar. Kipa Gençlik Atölyesi ile bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.”
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Arbak, Kipa’nın Gençlik Atölyesi’ni fakülteleri ile başlatmasından gurur duyduklarını belirterek, atölyenin fakültenin yenilikçi ve öncü ruhuna uygunluğunun altını çizdi. İngilizce İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gül Bayraktaroğlu ise törende şöyle konuştu: “Üniversitelerle iş yaşamının işbirliği yapmasının öğrencilerimiz açısından çok faydalı. Gençlik Atölyesi’nin Kipa ile işbirliğimizin ilk adımı olduğuna inanıyorum.”


Atölyenin destekçileri arasında yer alan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Platformu Başkanı Serdar Dinler de, Kipa Gençlik Atölyesi’nin öğrencilere iş hayatında ihtiyaç duyacakları temel becerilerin yanı sıra girişimcilik ruhunu da aşılayacağını vurguladı.


“ÖĞRENCİLERLERLE İŞ HAYATI ARASINDA KÖPRÜ KURUYORUZ”Kipa CEO’su Jeff Adams ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Farklı alanlarda çalışan iş arkadaşlarımıza yıllardır destek sağlayan, yenilikçi ve etkin eğitim programları yürütüyoruz. Bu eğitim programlarımızın bir kısmı da, aramıza yeni katılan genç arkadaşlarımıza yönelik. 8 bini aşkın çalışma arkadaşımıza verdiğimiz eğitimlerden yola çıkılarak hazırlanan bu program, eğitim alanında uzman kişilerle birlikte geliştirildi. Gençlik Atölyesi gençlerin işverenlerin aradığı aktarılabilir becerileri edinmesi konusunda destek olacak şekilde hazırlandı. Sunulan egzersiz çalışmaları, bu becerilerin hayata geçirilmesine ve iş yerinde faydasının anlaşılmasında gençlere yardımcı olacak. Kipa Gençlik Atölyesi ile gençlerle iş hayatı arasında köprü kurmayı hedefliyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki gençlerin başarılı bir kariyere adım atabilmeleri için imkanlarımızı ve uzmanlığımızı kullanmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar