Barselona ve JCI Gençler İçin Bir Adım Atıyor


Dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International’ın (JCI) Başkanı İsmail Haznedar, dünya gençlerini güçlendirmek ve gelişim fırsatlarını artırmak üzere oluşturdukları yeni programı Barselona Futbol Kulübü Josep Maria Bartomeu i Floreta’ya sundu.

124 ülkede 5.000 şubesi, 200 bini aşkın aktif üyesi ve 2 milyon mezunu ile faaliyet gösteren dünyanın en yaygın liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International (JCI) Başkanı İsmail Haznedar, dünyanın en iyi futbol takımları arasında gösterilen Barselona Futbol Kulübü’ne gerçekleştirdiği ziyarette Kulüp Başkanı  Josep Maria Bartomeu i Floreta ve Kulüp CEO’su Ignacio Mestre ile buluştu. Görüşmede JCI’ın 2015 yılında hayata geçirmek üzere planladığı yeni programı olan Gençleri Güçlendirme Fonu konusunda uluslararası arenada birlikte çalışma konusu üzerinde paylaşımlar yapıldı. Ziyarete ilişkin olarak İsmail Haznedar; "Bu yıl bizler için özel bir dönem, JCI’ın 100. yılını kutluyoruz. Bu özel dönemde gençleri güçlendirdiğimiz ve uluslararası alanda projelere fon yarattığımız yeni bir programı hayata geçirmek üzere Yönetim Kurulumuz ile hemfikir kaldık, ve bu programı paydaşlarımız ve ortaklarımız ile uygulanabilir düzeye getirmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” dedi.


Toplantıda Haznedar, Kulüp Başkanı Bartomeu’yu, 28-31 Temmuz 2015 tarihlerinde New York’da gerçekleştirilecek JCI’ın Küresel İşbirliği Zirvesi’ne (Global Partnership Summit) konuşmacı olarak davet etti. New York’ta gerçekleştirilecek zirvede, gençleri güçlendirecek ve yeni projeleri desteklemeyi hedefleyen fonun yapılanması ve işbirliği detayları şekillendirilmesi hedeflenmektedir.

Yorumlar