Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları: Kariyer 2.0

Google’a Yetenek yazdığınızda Acun Ilıcalı’dan hemen sonra Cengiz Çatalkaya’nın  ismini www.yetenekvekariyer.com isimli harika bloğuyla birlikte görebilirsiniz. Çatalkaya uzun bir zamandır Türkiye’nin en çok okunan İK ve kariyer bloglarından biri olan Yetenekvekariyer.com isimli blogda, Kariyer, Yetenek, İş Geliştirme, İK Trendleri, Kariyer 2.0 , Liderlik, İşveren Markası, Sosyal Medya, Özgelişim, Pozitif Yönetim, Başarı ve İş Hayatı üzerine yazılar kaleme alıyor.

Şahsen ben de kendisinin bloğundan çok şey öğrendim. Henüz Türkiye’de yetenek ve kariyer bugünkü kadar konuşulmazken Cengiz Bey bu konularda zaten onlarca yazıyı kaleme almıştı bile. Tabii bunca tecrübe ve doygunluğun bir kitapla basılı ve kalıcı hale gelmesi kaçınılmazdı.Kariyer 2.0

Cengiz Bey bu kitabında değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları bizlere anlatıyor.

Artık iş bulmanın oldukça zorlaştığı ve değiştiği günümüzde kariyeri eski yöntem ve tekniklerle inşa etmek pek mümkün görünmüyor. İşte bu kitapla Sayın Çatalkaya dijital okuryazarlığın belirleyici olduğu yeni bir iş atmosferinin aktörü olabilme becerisinin, bugün her zamankinden daha gerekli olduğunu söylüyor.

Çok sayıda Cv inceleyen, 4000 civarında mülakat yapan ve 1400 civarında işe alım gerçekleştiren Çatalkaya, kariyer yönetiminin en sıcak konularını önümüze seriyor.

Optimist’ten çıkan Kariyer 2.0, 10 kasımdan itibaren D&R'larda ve büyük kitabevlerinde bulabileceğiz,  ayrıca İdefix ve D&R’ın internet satış sitelerinden temin edebileceğiniz Kariyer 2.0’ın ilk okuyucularından birisi de ben olacağım.

Bu vesileyle kitap için kendisi tebrik ediyor, yeni ve ufuk açıcı yazı ve kitaplarını heyecanla beklediğimizi bildiriyorum.

Kitaptan konu başlıkları

·         Üniversite öğrencileri kariyerlerini nasıl yönetmeli?
·         CV'niz 6 saniye 4 dakika mı?
·         Dijital ve interaktif CV nasıl hazırlanır?
·         Sosyal medya profilinizi nasıl yöneteceksiniz?
·         Kariyer sitesinden iş ararken nelere dikkat etmeli?
·         Networking'in incelikleri
·         LinkedIn-iş ve kariyer ağı
·         Kariyeriniz için Twitter kullanmanın püf noktaları
·         Facebook kullanarak nasıl iş bulursunuz?
·         Blog yazmanın kariyerinize faydası var mı?
·         Verimli mülakatın püf noktaları
·         Nasıl bir şirkette çalışmalısınız?
·         İşten ayrılma adabı

·         Kariyer öyküleri

Yorumlar