Eğitimi Yeniden İcat Etmek

Blogumda genel olarak yetişkin eğitimiyle ilgili yazılar paylaşıyorum. Şimdi biraz yetişkin eğitimine, kurumsal eğitime ara verip bizlere ilham olabilecek bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Salman Khan'ın iddiası matematik ve diğer konuları da içeren müfredatlara sahip eğitici videolar oluşturulmasını öneriyor. Khan Akademi isimli kuruluşu neden kurduğundan bahsettiği videoda etkileşimli örneklerin gücünü gösteriyor ve öğretmenlere, klasik sınıfta yapılan derslerden, öğrencinin evde videolardan çalışıp sonra ödev kısmını sınıfta öğretmen ile birlikte yapacağı sisteme geçişin çağrısını yapıyor.

TED Talks'da yaptığı ilginç ve ilham verici konuşmasını izlemenizi tavsiye ediyorum.

Diğer ilham verici konuşmalar için www.ted.com sitesine bakmanızı öneririm.



Yorumlar

  1. Güzel bir konu. Yetişkin eğitimin en önemli bir sorunu bu. Eğitimler genelde sıkıcı oluyor. Yeni şeyler deniyerek, eğitimi eğlenceli ve kalıcı hale getirmek gerekiyor. Salman, güzel bir yöntem bulmuş. Bu fikir bize de ilham olmalı. Bir önceki yazında belirtiğin gibi, eğitiler uyutmamalı.

    YanıtlayınSil
  2. Üstelik Salman'ın yöntemiyle maliyetler noktasında da önemli tasarruflar elde etmek mümkün. Eğitimlerin çekici olması adına da güzel bir yöntem.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme